Jak nosić dres na co dzień?

Moda męska zmienia się tak szybko, że czasem ciężko nadążyć za tym, co aktualnie jest modne, a co już takie nie jest. Najciekawsze jest jednak to, że ubrania, które były modne 30 lat temu, a później stały nie mało stylowe, znów wracają do łask wielu użytkowników. Tak właśnie stało się w przypadku dresów męskich. W latach 80. i 90. były one bardzo popularne, choć kojarzyły się z młodzieżą z blokowisk i patologią spod sklepu z alkoholem. W kolejnych latach dzięki swojej złej sławie wyszły niejako z mody. Któż by pomyślał, że dresy męskie znów staną się nieodłączną częścią garderoby wśród mężczyzn w 2022 roku? Warto jednak zaznaczyć, że ten strój przeszedł pewną metamorfozę. Głównie chodzi o materiał, z jakiego są obecnie robione.

Czy dres można nosić na co dzień?

Bez wątpienia dres wśród mężczyzn w takim nowoczesnym wydaniu stał się obecnie elementem codziennej stylizacji i to zarówno jeśli mówimy o spodniach dresowych, jak i kompletach. Mogłoby się wydawać, że jest to ubranie, które nosi się głównie po domu, ale zdecydowanie tak nie jest. Czy więc mężczyźni mogą śmiało założyć dres wychodząc na miasto? A co z wyjściami na większe imprezy lub wydarzenia?

Pytanie to mogliby zadać sobie przede wszystkim panowie, którzy do tej pory ubierali się raczej elegancko i nie wyobrażają sobie wyjścia w dresie poza własny dom. Obecne dresy znacznie różnią się od tych noszonych w latach 90., więc warto przełamać bariery i spróbować bardziej komfortowego outfitu. Jak przyjrzymy się, w czym chodzą sławni ludzie, tacy jak np. blogerzy, to zauważymy, że bardzo często ubrani są w modne dresy. Częstokroć można ich zobaczyć w tymże stroju nawet na większych imprezach. Tak więc ubranie, które jest modne i bardzo wygodne, warto umieścić również w swojej garderobie.

Najnowsze trendy

Skąd tak w ogóle wzięła się moda na wychodzenie w dresach na miasto? Może to dziwnie zabrzmi, ale w tej kwestii należałoby podziękować tak długo panującej pandemii. Pandemia dla wielu osób oznaczała zmianę pracy ze stacjonarnej na zdalną. Pracując w domu ludzie zaczęli ubierać się wygodnie i komfortowo i w ten oto sposób dres został z nami już na stałe i to nie tylko w domu, ale także zaczęliśmy w nich wychodzić na miasto oraz do pracy poza domem i do szkoły. Dzięki temu powstał nawet trend, który zaczął zachęcać do zakładania sportowych ubrań nawet na wielkie wyjścia. Dres dla wielu mężczyzn połączony z odpowiednimi dodatkami może prezentować się wyjątkowo stylowo. Obecnie bardzo często można spotkać panów, którzy noszą spodnie dresowe także w połączeniu z casualową koszulą. 

Czy jednak każdy dres nadaje się na wielkie wyjścia? Najważniejsze, aby strój był schludny. Najnowszy trend, zwany athleisure, wymaga w stylizacji pewnych dodatków, które odgrywają w całym stroju największe znaczenie. Decydując się na komplet dresowy należy pamiętać, że pozostałe elementy muszą być utrzymane w innym stylu np. smart casual lub rockowym. W drugim przypadku można połączyć dres z ramoneską i butami typu biker.

Dobrym pomysłem będzie zestawienie spodni dresowych z casualową koszulą flanelową w kratę. Warto dodać do tego zestawu obuwie typu timberland. 

Jeśli mężczyzna preferuje styl sportowy, to stworzenie codziennej stylizacji nie będzie zbyt skomplikowane. Dres można zestawić ze sneakersami w kolorze białym oraz czapką z daszkiem w kolorze kontrastowym do tkaniny użytej w dresie.

Czy warto postawić na oryginalne dresy?

Bez wątpienia marzeniem większości panów jest markowy komplet dresowy z bardzo rozpoznawalnym logo. Oczywiście na rynku można spotkać wiele rodzajów podróbek, które kuszą swoją niską ceną względem oryginału. Nie można jednak zapominać, iż oprócz podobnego logo nic więcej nie łączy podróbki z oryginałem. Jakość tych ubrań jest nie najlepsza. Co więc zrobić, jeśli markowy zestaw jest zbyt drogi, a chińska podróbka nie wchodzi w grę?

Coraz częściej polskie marki oferują dresy z wysokogatunkowej bawełny, które niejednokrotnie są produktami o znacznie lepszej jakości niż te oferowane przez wielkie koncerny.