JAKIE CHCESZ MIEĆ JEANSY?

 

Jedną z najbardziej ciężkich wyborów to wybór spodni, które wprost będą pasować nie tylko do sylwetki, ale i również do charakteru właścicielki. Największa uwagę skupiają tu jeansy, które rzekomo są kluczem do idealnej stylizacji. Faktycznie, nie jest łatwo znaleźć taki krój, który nie będzie zbyt krótki ani zbyt obcisły. Wymienię Ci tu na co najlepiej jest zwrócić uwagę przy zakupie jeansów ;-).

  1. Jeżeli od samego początku wiesz, że znalezienie spodnie będzie dla Ciebie niesamowitym wyzwaniem, a przede wszystkim od zawsze masz problem z ich długością to pierwszy krokiem Twój będzie rozejrzenie się w celu poszukiwania krawcowej. Dowiedz się, która z nich ma najszybszy wolny termin oraz jak wykonuje swoje usługi, by jak najszybciej założyć swój nowy ciuszek. Inaczej mówiąc, zaprzyjaźnij się.
  2. Zwróć uwagę na wielkość bioder, pasa oraz i krok. W przypadku długości krawcowa może zdziałać cuda, w związku z wcześniej wymienionymi wymiarami – niestety niewiele ma tu pola do popisu.
  3. Jeżeli już kupisz wymarzone jeansy i stwierdzisz, że faktycznie są one przykrótkie bądź przydługie to przed oddaniem ich na przerobienie upierz je. Wtedy upewnisz się, czy ich rozmiar nie zmienia się wraz ze świeżością. Może okazać się, że po wyjęciu z pralki są znacznie mniejsze. I co wtedy?
  4. Dobrym pomysłem jest to by do krawcowej zabrać buty, w których chodzi na co dzień. Pomoże to uniknąć niechcianych niespodzianek, gdzie spodnie mogą być dalej o nieodpowiednej długości. Planujesz wkładać je do szpilek? Okej, do torby włóż również buty na obcasie. Zawsze to lepiej zweryfikować wszystkie opcje.
  5. Jeżeli nie chcesz ponosić dodatkowych kosztów sama możesz skrócić spodnie (gorzej z ich wydłużeniem). Zależy jaki jest to krój. Jeśli jeansy posiadają jakieś różne kolory, polecałabym zwyczajnie odpruć dół, czyli oryginalne zakończenie spodni, ściąć kilka centymetrów i ponownie podłożyć. Nie będzie ani śladu po ingerencji. Może również zwyczajnie je ściąć i nie podkładać. W ostatnim czasie dziury, strzępki i inne są w modzie. 😉
  6. Znalazłaś świetny kolor jeansów, jednakże problem jest to, że nie są to rurki? Ale Ty marzysz o rurkach! NIE MA NAJMNIEJSZEGO PROBLEMU! Wystarczy nałożyć je na siebie, szpilkami zaznaczyć gdzie chcesz by się kończyły, przewrócić na drugą stronę, zszyć, odciąć zbędny materiał i voilà. Rurki jak z obrazka!
  7. Nie udało Ci się znaleźć spodni odpowiednich w pasie? Spokojnie, nie jesteś jedyną kobietą, która na to narzeka. Nie przejmuj się tym. Będzie to troszkę więcej kosztowało oraz potrwa to trochę dłużej niż założysz idealne spodnie. W tym przypadku nie ryzykuj i oddaj jeansy krawcowej. Zadba ona o nie w taki sposób, że nawet jak będziesz się przyglądała nie zauważyć przemiany. Liczyć musisz się z tym, że zwężanie spodni jest ryzykowne. Zmieni to całkowicie położenie kieszeni oraz wyglądu spodni. Gdy mierzysz jeansy i są one na Ciebie za duże o jakieś 3 centymetry – odpuść je sobie, na pewno znajdziesz o wiele lepsze ;-).